Dlaczego miałbyś nie umieć równoważyć instalacji hydraulicznych?
“Wszystko jest trudne zanim stanie się łatwe.” Jak myślisz, ile jest prawdy w tym, jakże słynnym cytacie Goethe? Bo moim zdaniem, cholernie dużo…
Nie ma się co oszukiwać. Uczymy się całe życie, a największe doświadczenie zdobywamy analizując błędy projektowe. Czasami cudze, ale najczęściej własne… Jest to droga, którą musi pokonać każdy projektant. I choćby nie wiem co, nie ma od tego żadnych wyjątków. Stety lub niestety.
Oczywiście nie inaczej było ze mną. Poprzez całą swoją dotychczasową karierę popełniłem kilkadziesiąt, a może nawet i kilkaset błędów. Wiem też, że nie jest to jeszcze koniec. Co więcej, nawet nie chcę, aby był to koniec! Pewnie myślisz teraz, że zwariowałem. Inżynier, który nadal chce popełniać błędy. Ano tak… 🙂
Osobiście uważam, że moment, w którym przestajemy popełniać błędy to czas, kiedy przestajemy się uczyć nowych rzeczy. A ja tego nie chcę… Świat nieustannie biegnie do przodu. Z dnia na dzień pojawiają się nowe technologie. I czy warto, dla własnego bezpieczeństwa, w ogóle ich nie wykorzystywać w swoich projektach? Czy warto, dla własnego bezpieczeństwa, wciąż korzystać ze starych, sprawdzonych rozwiązań? Z jednej strony może i tak, ale z drugiej… No właśnie.
Kariera inżyniera to droga, która nigdy się nie kończy…
Moim zdaniem kariera inżyniera to droga, która nie zna końca. Chcąc doświadczać nowych rzeczy, poznawać innowacyjne rozwiązania, musimy popełniać błędy. Chcąc projektować bardziej efektywne systemy, musimy podejmować ryzyko. Oczywiście, czasami finał będzie miły i przyjemny. A czasami…
Jednak nie bez powodu za eksperta uważa się kogoś, kto popełnił już wszystkie możliwe błędy. Nie można być w czymś dobry, nie popełniając po drodze ani jednego błędu. Sorry, ale to niemożliwe. Jednak jest coś, co może Ci w tym pomóc. Jest coś, co może znacznie skrócić tą drogę. A tym czymś jest nauka na cudzych błędach. Np. na moich.
Z perspektywy czasu widzę, jak bardzo brakuje materiałów dla początkujących inżynierów. Owszem, znajdziesz w Polsce masę książek naukowych. Jednak problem polega na tym, że zdecydowana większość z nich zwiera wiedzę czysto teoretyczną. Wiedzę, która jest potrzebna na uczelni, aby tylko zaliczyć. Jednak wraz z opuszczeniem murów szkoły, wiedza ta okazuje się mało użyteczna. Po opuszczeniu murów szkoły, potrzebna jest przede wszystkim wiedza praktyczna. A takiej niestety wciąż brakuje…
Jak bardzo chciałbyś się uczyć z moich błędów?
Kurs, który stworzyłem powstał na bazie błędów, jakie popełniłem. Jednak o żadnych pomyłkach w nim nie usłyszysz. Wystarczy, że ja już się dość o nich nasłuchałem. Znajdziesz tam jedynie praktyczną oraz skondensowaną wiedzę, którą możesz natychmiast zastosować w praktyce.
Nie znajdziesz w nim żadnych, nudnych wzorów do wyprowadzania. Znajdziesz w nim za to same konkrety i to na rzeczywistych przykładach. Bo aby przekazać wiedzę praktyczną, trzeba uczyć na przykładach rzeczywistych. Tak mi się przynajmniej wydaje…
Zatem, czy podejmiesz wyzwanie i z niego skorzystasz? A może jednak wolisz dalej uczyć się na własnych błędach? Decyzja należy do Ciebie.
Tak, chcę dokonać zamówienia
(Kliknij, aby przejść do bezpiecznego formularza)
Pliki graficzne pochodzą ze strony freepik.com
Najniższa cena z 30 dni: 497,00 zł..
Funkcje kursu
- Wykłady 23
- Quizy 0
- Trwanie 50 godzin
- Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
- Język Język polski
- Studenci 48
- Oceny Tak